Hakkımızda

Elektrik malzemeleri üretimindeki faaliyetimiz 1972 yılında Asma Duy, Sıva Üstü Anahtar-Priz ve Erkek-Dişi Fiş çeşitleriyle Dolapdere’de başladı. 1979 yılında Şişli’deki kendi binamıza taşınarak ürün yelpazemize kattığımız Ütü Fişi çeşitleriyle faaliyetimizi sürdürdük. 1983 yılından itibaren As Bakalit ünvanını kullanmaya başladık.

1986 yılında da yeni bir kararla Grup Priz üretimine başlayarak, bu alanda az sayıdaki yerli üreticiler arasındaki yerimizi aldık. Aynı dönemde TSE’ye Uygunluk ve İmalata Yeterlilik belgelerini de alarak üretimde kalite anlayışımızı belgelendirerek hem iç piyasada hem de yurtdışında gerçekleştirdiğimiz satışlarla tanınan ve aranan bir marka haline geldik.

İlerleyen yıllarda ürün çeşitlerine TTR Kablo ve Baskılı Fiş çeşitlerini de ilave ederek üretim kapasitesini arttırarak faaliyetlerimizi sürdürmekte ve PVC Granül imalatını da kendi bünyemizde yapmaktayız.

Şişli’deki binamız, artan üretim kapasitemize yeterli gelmediğinden 2003 yılında İkitelli OSB’de halen bulunduğumuz işyerine taşındık. Firmamız 2004 yılından itibaren Limited Şirket olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Halen TUV sertifikalı TTR ve  CE sertifikasyonlu Grup Priz çeşitleriyle üretim faaliyetimizi sürdürmekteyiz. TTR kablo ve U serisi kablolu ve kablosuz grup priz, akım ve gerilim korumalı grup priz, USB üniteli şarj prizi ve akım ve gerilim korumalı tekli golyat priz halihazırda ürün çeşitlerimiz içinde yer almaktadır.

Uzatma fiş-priz ile kablolu makara çeşitlerinin üretimi için hazırlıklarımız ise devam etmektedir.